Rekolekcje Wielkopostne 17 III – 20 III 2024

17/03/2024, 00:00
  • Zakończenie:
    20/03/2024, 00:00

Program rekolekcji wielkopostnych 2024 r.

Bielany Wrocławskie

17 III – 20 III

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

7:45  –  Msza Święta z nauką dla wszystkich

9:30  –  Msza Święta z nauką dla wszystkich

11:00   –  Msza Święta – suma z nauką dla wszystkich

12:30   –  Msza Święta z nauką dla dzieci

17:45   –  Gorzkie Żale z nauką

18:30   –  Msza Święta z nauką dla wszystkich

19:30   –  Nauka dla młodzieży szkół średnich i przygoto­wujących się do bierzmowania

PONIEDZIAŁEK – 18 marca

9:00  –  Msza Święta z nauką ogólną

16:30   –  Nauka rekolekcyjna dla dzieci klasy 1-3

17:30   –  Nauka rekolekcyjna dla dzieci i młodzieży klasy 4-8

18:30   –  Msza Święta z nauką ogólną

WTOREK – 19 marca

Uroczystość św. Józefa Opiekuna
Dzień Spowiedzi Św. – Dzień Pokuty i małżeńskiej miłości

9:00  – Msza Święta z nauką
rekolekcyjną i odnowieniem przysięgi małżeńskiej

16:30   –  Nauka rekolekcyjna dla dzieci klasy 1-3

17:30   –  Nauka rekolekcyjna dla dzieci i młodzieży klasy 4-8

18:30   –  Msza Święta z nauką ogólną i odnowieniem przysięgi małżeńskiej

Spowiedź rekolekcyjna – wtorek

8:00   –   9:00    rano

16:30   –  18:30   wieczorem

ŚRODA – 20 marca

Zakończenie rekolekcji

Komunia Św. generalna

Udzielenie odpustu zupełnego

9:00  –  Msza Święta z nauką ogólną i indywidualnym błogosławieństwem

17:00   –  Msza Święta z nauką dla dzieci i młodzieży klasy 1-8

18:30   –  Msza Święta z nauką ogólną i indywidualnym błogosławieństwem oraz Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

W dniach 17 III – 20 III 2024 roku w naszej Parafii odbędą się rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. dr Wojciech Mikulski. Rekolekcje mają nas odnowić wewnętrznie. Nasze serce i umysł ubogacić Bożą Prawdą i Miłością. Rekolekcje mają nam pomóc dobrze odprawić Wielkanocną Spowiedź i przygotować na przeżycie tegorocznej Paschy. Mają też wyznaczyć program naszego nawrócenia.

Moi Kochani!

Weźmy udział w Rekolekcjach każdego dnia i uczyńmy wszystko, aby z nich skorzystali również nasi najbliżsi. Niech wszystkie DZIECI z radością przychodzą na swoje nauki. Proszę o udział w Rekolekcjach MŁODZIEŻ, zarówno uczącą się jak i pracującą. Młodzi Przyjaciele, otwórzcie się na Bożą Prawdę, Dobro i Miłość. Do udziału w Rekolekcjach wzajemnie się zachęcajmy i sobie w tym pomagajmy. Wszystkich chorych i cier­piących w naszej wspólnocie parafialnej proszę, aby łączyli swoje cierpienia z ofiarą Jezusa Chrystusa i ofiarowali je w różnych intencjach własnych i Kościoła. Kościół nam podpowiada, abyśmy ten czas przeżyli w skupieniu. Krótsze niech będą nasze rozmowy, skromniejsze posiłki a więcej czuwania nad sobą.

Ksiądz kan. Mirosław Dziegiński – proboszcz

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Kobiety w życiu Jezusa

Ciągle słyszymy, że jesteśmy zabiegani, że brakuje nam czasu. Kiedy pewien ksiądz powiedział Matce Teresie z Kalkuty, że ma tyle zajęć w parafii, że nie ma czasu nawet na kilkunastominutową adorację Najświętszego Sakramentu, usłyszał od Świętej, że powinien w takim razie adorować Najświętszy Sakrament dwie godziny dziennie. Te dwie godziny to nic innego jak pogłębienie swojej wiary i miłości do Boga. Kto prawdziwie wierzy i kocha zawsze znajdzie czas.

Dla nas nie ma lepszej okazji do tego by zbliżyć się d Boga i na chwilę zatrzymać, jak w okresie Wielkiego Postu. To czas naszego nawrócenia, czyli powrotu do Boga. Najgorzej byłoby, gdybyśmy powiedzieli, że z naszą wiarą wszystko jest w porządku, że nie potrzebujemy nawrócenia. Oznaczałoby to, że stoimy w miejscu, a jak wiadomo, brak rozwoju sprawia, że człowiek się cofa. Wykorzystajmy zatem okazję i pozwólmy sobie na pogłębienie naszej wiary i wiedzy religijnej w czasie zbliżających się rekolekcji wielkopostnych. Jeśli nie ma mamy czasu by w nich uczestniczyć, to paradoksalnie, właśnie powinniśmy wziąć w nich udział. Być może brakuje nam czasu na Boga, bo brakuje nam wiary.

Będę miał zaszczyt w tym roku poprowadzić nauki rekolekcyjne dla waszej wspólnoty parafialnej. W tych rekolekcjach będziemy poznawać kobiety, które pojawiły się w życiu Jezusa, a było ich dużo. To właśnie Jezus Chrystus przyniósł pierwszą emancypację kobiet. W kulturze żydowskiej tamtych czasów, bardzo patriarchalnej, zdominowanej przez mężczyzn, Jezus łamie utarte schematy i wpuszcza kobiety w przestrzeń dotąd dla nich zamkniętą. Wśród tych kobiet były przyjaciółki Jezusa, były kobiety przygniecione przez trudy życia, kobiety odważne i wiele innych, od których i w naszych czasach możemy się dużo nauczyć. Wiele nam też mówi to jak Jezus traktował te kobiety. Jego postawa wobec nich to nic innego jak postawa wobec każdego człowieka, którego Bóg – Jezus Chrystus kocha bezgranicznie.

Nie traćmy czasu, zapraszam!

ks. dr Wojciech Mikulski
Rekolekcje Wielkopostne