Ogłoszenia Duszpasterskie

I Niedziela Adwentu, 27 listopada 2022 r.

 1. Dziś I niedziela Adwentu, która rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Msze św. o 7:45, 9:30, 11:00, 12:30 (msza dla dzieci) i 18:30. O godz. 19:30 spotkanie młodzieży z ojcem Piotrem – rekolekcjonistom.
 2. Witamy O. Piotra Gaudyna, paulina z Jasnej Góry, który wprowadzi nas w okres adwentu i przygotuje do uroczystości odpustowej, którą przeżyjemy w tym roku w środę 30 listopada o godz. 9:00 i 18:00.
 3. Nauki rekolekcyjne w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 9:00 i 18:00
 4. W środę, 30 listopada doroczna uroczystość odpustowa w naszej parafii ku czci św. Andrzeja Apostoła. Msza św. będzie odprawiona rano o godz. 09:00 i wieczorem o godz. 18:00 uroczysta suma odpustowa, której przewodniczyć będzie O. Piotr Gaudyn, paulin z Jasnej Góry.
 5. We wtorek możliwość spowiedzi św. przed odpustem, rano od godz. 8:00 do 9:00 i po południu od godz. 17:00 do 18:30. Zachęcam, aby zatroszczyć się o jak najlepsze przeżycie dnia odpustu, w sensie duchowym, a więc zaplanować wspomnianą spowiedź św., oraz przyjść do Kościoła na Mszę św. i przyjąć Komunię św., a wtedy zyskamy odpust zupełny dla nas samych.
 6. W dniu dzisiejszym na Mszach św. poświęcenie opłatków na stół wigilijny, które w tygodniu upoważnione osoby rozniosą do Waszych domów. Tym chlebem podzielimy się w Wigilię Bożego Narodzenia jako znak naszej miłości i pokoju.
 1. Okres Adwentu, który dzisiaj rozpoczynamy ma podwójny charakter. Jest najpierw czasem przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, a po drugie czasem, w którym nasza uwaga skierowana jest na oczekiwanie przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Wzorem tego świętego i radosnego oczekiwania ma być dla nas Matka Najświętsza. Nasze uczestnictwo we Mszy Św. roratnej niech będzie tego wyrazem.
 1. Od jutra aż do Bożego Narodzenia będą odprawiane w tygodniu Msze święte roratnie ku czci Matki Bożej, przewodniczki na drogach Adwentu.Msze św. będą w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18:00, a we wtorek i czwartek rano o godz. 6:30. Sobotnia Msza św. będzie odprawiana o godz. 18:30 jako niedzielna. Zapraszam aby jak najwięcej dzieci i młodzieży włączyło się w ten sposób do przygotowania na Uroczystość Bożego Narodzenia. Na roraty przychodzimy z lampionami!
 1. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 1. W piątek do południa odwiedzę chorych.Po południu od godz. 17:00 do 18:00 możliwość skorzystania ze spowiedzi św. Zachęcam do udziału we Mszy św. o godz. 18:00 oraz przyjęcia komunii św. Również w piątek 02 grudnia Godzina Uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem od godz. 20:00 do 21:00. Adorację zakończymy Apelem Jasnogórskim.
 2. W sobotę, pierwsza sobota miesiąca. O godz. 9:00 Msza Św. ku czci Niepokalanego Serca NMP i zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 1. W najbliższy piątek 02 grudnia do niedzieli młodzież naszej parafii wyjedzie na rekolekcje ewangelizacyjne do Góry św. Anny, aby pogłębić swoją wiarę i przygotować się do przyjęcia Ducha Świętego w Sakramencie Bierzmowania. Polecajmy w tym tygodniu w naszych modlitwach szczególnie młodych naszej parafii. Kto chciałby zapisać się jeszcze na rekolekcje to zapisy trwają do środy włącznie.
 2. Parafialny Zespół Caritas zaprasza do włączenia się w akcję „Otulmy ludzi z Ukrainy naszym ciepłem”. Chodzi o artykuły, mające pomóc mieszkańcom podczas zimowego okresu. Proszę o przynoszenie czapek, rękawiczek, koców itp. Do końca tygodnia do kościoła przed lub po mszach świętych.
 3. Parafialny Zespół Caritas zaprezentuję się, przedstawi w trzecią niedzielę adwenty podczas Mszy św. Dyżur „Caritas” pełni w środę w godz. 18:00 do 19:30.
 1. Już są do nabycia świece Caritas jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Małe świece w cenie 10 zł, duże 20 zł. Środki uzyskane w ramach akcji przeznaczone są na organizację turnusów wakacyjnych w 2023 roku dla dzieci z mniej zamożnych rodzin.
 2. Dzisiaj błogosławieństwo wieńców adwentowych.
 3. W przyszła niedzielę, 4 grudnia, będziemy przeżywać Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.

Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu swoje uroczystości rodzinne życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Na cały tydzień pracy, obowiązków i nauki w szkole niech Wam Bóg błogosławi.