XVI  Niedziela Zwykła 21.07.2024r.

1. Dziś przeżywamy 16 niedzielę zwykłą.
  2. Msze św. 7:45, 9:30, 11:00  i wieczorna Msza św. o godz. 18:30.
  3. W lipcu i sierpniu Msze św. w tygodniu będą sprawowane w następującym porządku: w poniedziałek, środę, piątek i sobotę o godz. 18:30, we wtorek i czwartek o 7:45.
  4. W czasie wakacji sprawy kancelaryjne proszę zgłaszać w poniedziałek lub piątek od godz. 19:00 do 20:00. W sprawach losowych proszę o kontakt telefoniczny   603 37 77 34.
  5. Przypomina, że w miesiącu lipcu i sierpniu nie będzie Mszy św. w niedzielę o godz. 12:30.
  6. We poniedziałek 22 lipca św. Marii Magdaleny, we wtorek 23 lipca św. Brygidy zakonnicy, we środę 24 lipca św. Kingi, dziewicy, we czwartek, 25 lipca, przypada święto św. Jakuba, apostoła. W tym dniu wspominamy również św, Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących, w piątek, 26 lipca świętych Joachima i Anny rodziców NMP. W przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. będzie możliwość błogosławieństwa pojazdów i kierowców.
  7. Odwiedzając miejsca święte i przychodząc na Mszę świętą w wakacyjne dni dbajmy o odpowiedni i godny strój.
  8. Zachęcam do czytania czasopism katolickich a także Pisma Świętego.
  9. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzę wsparcia świętych patronów i życzliwej pamięci najbliższych.

Rozpoczynającym letni wypoczynek życzę bezpiecznej podróży

i przypominam o obowiązkach religijnych na wakacjach.