Ogłoszenia Duszpasterskie

IV Niedziela Wielkiego Postu 19.03.2023r.

 

 1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Zewnętrznym wyrazem radości jest różowy kolor szat liturgicznych. To znak, że zbliżamy się w wielkopostnym przygotowaniu do świętowania misterium paschalnego Jezusa Chrystusa.
 2. W dniu dzisiejszym przypada 10 rocznica inauguracji pontyfikatu papieża Franciszka oraz 7 rocznica konsekracji biskupiej J.E. Księdza Biskupa Jacka Kicińskiego.
 1. Msze Święte: 7:45, 9:30, 11:00, 12:30, 17:45 Gorzkie Żale i wieczorna msza św. o 18:30.
 1. Rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Serdecznie witamy O. Cypriana Romana Tomaszczuka.
 1. Weźmy udział sami, uczyńmy wszystko aby skorzystali nasi najbliżsi. O modlitewne wsparcie proszę chorych i cierpiących. Zwróćmy uwagę i zachęćmy dzieci i młodzież. Spowiedź we wtorek według planu. We wtorek i środę ofiary złożone podczas Mszy św. będą naszym podziękowaniem księdzu Rekolekcjoniście.
 2. Młodzież klas ósmych i szkół średnich przygotowująca się do bierzmowania proszę o przyjście na naukę rekolekcyjną w niedzielę i w poniedziałek na godz. 19:30.
 3. Msze św. w tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę wg planu rekolekcyjnego w czwartek o 7:45 w piątek i sobotę o godz. 18:30.
 1. Drogi Krzyżowe w każdy piątek o godz. 17:45.
 1. W sobotę 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego – dokładnie dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem. Jest to Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wspierajmy modlitwą tych, którzy walczą w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmieci. Wielu chrześcijan podejmuje Duchową Adopcje dziecka poczętego, która polega na modlitwie przez 9 miesięcy o pomoc i zachowanie życia dla jednego nieznanego, zagrożonego aborcją dziecka. Zapraszam do podjęcia, w trakcie Mszy św. o godz. 9:00, Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
 1. Są do nabycia baranki wielkanocne z białej czekolady w cenie 10 zł i paschaliki w cenie 20 zł – Wielkanocne Dzieło Caritas.
 2. Dziękuję naszym Parafianom za życzliwość, zrozumienie, za przekazane ofiary na potrzeby kościoła. Dziękuję szczególnie tym parafianom, którzy składają ofiarę na tacę.

Wszystkim parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli
i owocnego przeżycia czasu pokuty i pojednania.