Parafialny Zespół Caritas w Bielanach Wrocławskich

• Zakończenie:
    31/08/2022, 00:00

Parafialny Zespół Caritas w Bielanach Wrocławskich

Nasz Parafialny Zespół Caritas w Bielanach Wrocławskich został reaktywowany w dniu pierwszego maja 2022 roku.

Wolontariusze wzięli pod opiekę głównie uchodźców z Ukrainy, jednak pomoc niosą wszystkim potrzebującym niezależnie od narodowości i wyznania dając świadectwo miłości Boga do każdego człowieka.

Dla tych co chcieliby finansowo wesprzeć inicjatywę podajemy nr konta:

PL 64 1240 6670 1111 0011 1408 4449 w banku Pekao S.A.

SWIFT: PKOPPLPW

Za każdy, nawet najmniejszy datek: Bóg Zapłać !

Więcej informacji:

Wolontariuszami naszego bielańskiego oddziału są głównie osoby z Róż Różańcowych, które spontanicznie utworzyły grupę „Róże dla Ukrainy”. Zapraszamy do współpracy każdego, który ma taką potrzebę serca.

Pierwsze dary, których ogrom dostaliśmy z Wielkiej Brytanii uruchomiły lawinę dobrych serc. Dzięki staraniom Pani Uli i jej siostry Jolanty z Wielkiej Brytanii przyjechał tir pełen żywności, ubrań, artykułów szkolnych, chemicznych. Kolejne dary przychodziły od naszych sąsiadów wraz mnożącymi się potrzebami. Dla ogromu ludzi, którzy znajdują się teraz w kryzysowej sytuacji, taka pomoc jest sygnałem, że jest ktoś na świecie, kto nie zapomina i troszczy się o nich.

Obecnie koncentrujemy się na wsparciu tych, którzy przyjechali na początku wojny i jeszcze tego potrzebują. Głównie są to kobiety, którym trudno jest podjąć pracę za względu na małe dzieci. Pomagamy również tym, którzy przyjeżdżają teraz oraz naszym parafianom, którzy takiej pomocy szczególnie potrzebują.

Caritas pomaga nie tylko materialnie. Często potrzebna jest obecność drugiego człowieka, rozmowa i uśmiech, czasami odciążenie w domowych obowiązkach.

W zgodzie z ideą organizacji staramy się nieść wielowymiarową pomoc osobom wykluczonym, ubogim, idącym przez życie z różnego rodzaju problemami.

Osoby, które chcą nieść pomoc z nami zapraszamy do kontaktu pod numerami tel.:

1. Karolina +48 691 358 325
  2. Kasia +48 501 979 924
  3. Ania +48 695 777 546

lub o wpłatę darowizny na nr konta:

64 1240 6670 1111 0011 1408 4449 w banku Pekao S.A

Codziennie pojawiają się informacje o trudnej życiowej sytuacji różnych ludzi. Takie proste wsparcie pomaga wielu osobom uwierzyć, że jest nadzieja, i że zmiany są możliwe.