Koncert chóru „Cantiamo Tutto”

06/12/2021, 00:00
  • Zakończenie:
    06/12/2021, 00:00

Dzisiaj w naszej parafii wystąpi chór „Cantiamo Tutto” z koncertem pt. „The Gospel Mass i inne utwory sakralne” pod dyrekcją Sebastiana Sikory o godz. 17:00. Zapraszamy.

Cantiamo Tutto

• Chór Cantiamo Tutto świętuje w tym roku 5. rocznicę powstania! Zrodził się z pasji i zaangażowania dyrygenta Sebastiana Sikory, który zebrał grupę rozśpiewanych mieszkańców Wrocławia na mediach społecznościowych we wrześniu 2016 r. Pierwsza próba odbyła się 5 listopada i wtedy zaczęła się niezwykle intensywna przygoda z muzyką, która trwa do dziś!
    • Cantiamo Tutto, jak wskazuje nazwa, to chór o wszechstronnym repertuarze, “śpiewający wszystko”. Utwory rozrywkowe, folkowe, patriotyczne, klasyczna muzyka sakralna to stałe elementy występów zespołu. Chórzyści i chórzystki doskonalą swój warsztat podczas regularnych prób oraz zajęć (także wyjazdowych) z emisji głosu i śpiewu, prowadzonych przez znanych pedagogów muzycznych. Determinacja i zaangażowanie członków chóru owocują nie tylko wspaniałym brzmieniem zespołu. To także kuźnia charakterów, okazja na zintegrowanie lokalnej społeczności.
    • Cantiamo Tutto to obecnie ponad czterdzieści osób, które łączy pasja do tworzenia muzyki. Chór nie zawiesił działalności na czas pandemii, przechodząc na tryb prób zdalnych w najtrudniejszych momentach. Dzięki temu w tym roku zdobył Złoty Dyplom w kategorii Chóry Mieszane i nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworu kompozytora polskiego – “Kto szuka Cię” Józefa Świdra podczas Ogólnopolskiego Konkursu Muzyki Chóralnej “Nadzieja w Chórze” w Tykocinie.

Koncert:

Już w tą niedzielę o godzinie 17:00 wystąpi chór Cantiamo Tutto z koncertem pt. “The Gospel Mass i inne utwory sakralne” pod dyrekcją Sebastiana Sikory. Wykonamy dla Państwa prapremierę mszy w stylu gospel autorstwa Jacoba de Haana, a także parę innych naszych cennych utworów sakralnych. Całość dopełnią instrumentaliści, m.in. Michał Olejnik – piano, Maciej Bortkiewicz – perkusja oraz Jacek Gajek – bas. Cieszymy się, że mamy okazję wystąpić w Państwa parafii dzięki niezwykłej uprzejmości księdza proboszcza. Będzie nam niezmiernie miło zaprezentować nasz wykuty wieloma próbami repertuar, parafianom jak i innym mieszkańcom Bielan Wrocławskich i okolic.