27.12.2015 Rozpoczęcie wizyty duszpasterskiej (kolędy) w naszej parafii

27/12/2015, 00:00

27 grudnia rozpoczyna się wizyta duszpasterska w domach naszej parafii, czyli tzw. kolęda. Jest ona okazją do spotkania kapłana z domownikami i powinna być traktowana jako akt religijny, podczas którego jest czas na wspólną modlitwę, poświęcenie domu i udzielenie błogosławieństwa na Nowy Rok.

Przed wizytą, o której dzień wcześniej zawiadomi ministrant, domownicy powinni zadbać o odpowiednie przygotowanie stołu; powinien się na nim znaleźć krzyż, Biblia oraz zeszyty dzieci uczęszczających na katechezę.

Wizyta duszpasterska jest też okazją do rozmowy na tematy rodziny i parafii, takie jak: udział w niedzielnej mszy św., uczestnictwo dzieci w katechezie szkolnej, życie sakramentalne rodziny oraz angażowanie się jej członków w życie parafii.

Podczas wizyty można też, tradycyjnie, złożyć dodatkową ofiarę na prace remontowe, jakie trwają w kościele.

Aktualny paln kolędy znajduje się w ogłoszeniach duszpasterskich, w zakładce "Aktualności".