21.10.2016 Koncert chórów Notre Dame des Eaux z Francji i Sanctus Andreus z naszej parafii

21/10/2016, 00:00

W piątek 21 października mieliśmy okazję już po raz drugi gościć w naszym parafialnym kosciele chór Notre Dame des Eaux z Angers z Francji, którzy przyjechali do Polski na zaproszenie naszego chóru Sanctus Andreus. Wysłuchaliśmy koncertu, który rozpoczął się wspólnym wykonaniem dwóch utworów, po czym nasi goście zaśpiewali pieśni gregoriańskie i renesansowe. Druga część wieczoru miała już zupełnie inny charakter, bowiem publiczność, która zaszczyciła swoją obecnością  to wydarzenie mogła usłyszeć pieśni sakralne, a także utwory z akompaniamentem gitary. Podczas kilkudniowego pobytu w Polsce goście zwiedzali Wrocław i zamek Książ w pięknej jesiennej scenerii, co wzbudziło w nich prawdziwy zachwyt. Wszyscy dziękowali za naszą polską gościnność i otwartość. Mamy nadzieję, że nasza znajomość z francuskimi chórzystami, która zaowocowała już trzema koncertami, nadal będzie się pomyślnie rozwijała. Tym bardziej, że nasi francuscy przyjaciele już ponowili zaproszenie do  swojego rodzinnego miasta Angers.