21.09.2013 Msza św. dla dzieci i młodzieży

21/09/2013, 00:00

18 września obchodziliśmy uroczystość św. Stanisława Kostki. Z tej okazji w sobotę 21 września została odprawiona w naszym kościele Msza św. dla dzieci i młodzieży, którym patronuje św. Stanisław. Modliliśmy się do tego wielkiego świętego, który "żyjąc krótko przeżył czasów wiele", prosząc go o wstawiennictwo i pomoc w wytrwałym realizowaniu codziennych obowiązków oraz w odważnym dążeniu do ideałów.

Św. Stanisław Kostka – żył w XVI w., pochodził z arystokratycznej rodziny, mieszkajacej na Mazowszu. Jako młody chłopiec, został wysłany na nauki do Wiednia, gdzie wyróżniał się spośród kolegów, będąc wzorowym uczniem, poświęcającym wolny czas na modlitwę i kontemplację. Stanisław szybko odkrył drogę swojego powołania; pragnął wstąpić do zakonu jezuitów. W tym celu potajemnie udał się do Bawarii, skąd został wysłany na nowicjat do Rzymu. Zmarł mając zaledwie 18 lat, w wigilię święta Wniwbowzięcia NMP. Szybko został ogłoszony błogosławionym i świętym, stając się patronem Polski, a także opiekunem dzieci i młodzieży.