17.12.2017 Jasełka

Relacja
  • Rozpoczęcie:
    17/12/2017, 00:00
 
 
 

W niedzielę 17 grudnia 2017roku w świetlicy środowiskowej w Ślęzie odbyło się przedstawienie Bożonarodzeniowe przygotowane przez uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Bielanach Wrocławskich.

Spotkanie rozpoczął ks. Proboszcz Mirosław Dziegiński, wprowadzajac zebranych w tematykę świąteczną.

Na początku występów dziewczynki z klasy trzeciej wykonały taniec śnieżynek z szarfami,  który zachwycił pięknym wykonaniem, staranną aranżacją i ślicznymi strojami.

Najmłodszy z występujących, Antek z klasy II, delikatnym głosem zaśpiewał pastorałkę: „Zagraj dziecku najpiękniejszą kołysankę”, wzbudzając zasłużony aplauz publiczności.

Kolejne pastorałki kolędy: „Gore gwiazda”, „W żłobie leży” oraz „Jezusa narodzonego” usłyszeliśmy w wykonaniu uczniów klas szóstych.

Występy artystyczne zakończyła grupa uczniów z klas piątych i szóstych inscenizacją pod tytułem  ”Awantura w Przechwałkowie”. Młodzi aktorzy w dynamicznym przedstawieniu pokazali nam, że Pan Jezus pomaga rozwiązywać trudności, godzi ludzi i rozlewa miłość.

Po części artystycznej i rozdaniu dyplomów i nagród w szklonym konkursie na najpiękniejszy lampion nastąpiło wspólne dzielenie się opłatkiem. Pani dyrektor Beata Ćwiek podziękowała młodym aktorom i ich rodzicom oraz nauczycielom za przygotowanie pięknego przedstawienia.

W niedzielne spotkanie mogliśmy również podziwiać wystawę  prac plastycznych uczniów „Inspiracje na świąteczne prezenty”.

Świąteczna impreza miała swoją kulminację w szlachetnej akcji. Po raz pierwszy podczas przedstawienia jasełkowego miał miejsce kiermasz z którego dochód przeznaczony został na dzieci z Syrii i wychowanków Ośrodka Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Wierzbicach.

Tegoroczne świąteczne spotkanie oprócz dostarczenia widzom artystycznych przeżyć, łączyło w sobie integrację środowiska oraz przyczyniło się do pomocy dzieciom w potrzebie.

Olga Awakowicz