15.07.2014 Koncert chóru Sanctus Andreus w Chateauneuf we Francji

15/07/2014, 00:00

15 lipca nasz parafialny chór Sanctus Andreus zaśpiewał wspólnie z zaprzyjaźnionym chórem Notre Dame des Eaux w Chateauneuf, niedaleko Angers, we Francji, gdzie przyjechał na zaproszenie francuskich chórzystów. Podczas wspólnego koncertu w rodzimym kościele naszych przyjaciół, zaśpiewaliśmy pieśni sakralne, ale także kilka utworów z gatunku muzyki rozrywkowej, w tym także utwory w języku francuskim. Francuscy chórzyści, którzy gościli w naszej parafii w ubiegłym roku, zaśpiewali pieśni gregoriańskie, a koncert zakończył się wspólnym wykonaniem dwóch utworów. Publiczność, która bardzo licznie zgromadziła się w kościele, entuzjastycznie przyjęła i nagodziła chórzystów okazując ogromną sympatię dla nas – gości z Polski. Atmosfera radości przeniosła się na zewnątrz kościoła, łącząc chórzystów i wychodzącą z koncertu publiczność we wspólnym śpiewie “Gaudeamus hodie”.

Podczas kilkudniowego pobytu we Francji, dzięki wielkiemu zaangażowaniu i ogromnej gościnności naszych francuskich przyjaciół, mogliśmy obejrzeć chociaż maleńką część pięknego regionu Doliny Loary, zwiedzić kilka zamków i kościołów, posmakować kuchni francuskiej. Mamy nadzieję, że nasza znajomość z francuskimi chórzystami, która zaowocowała już dwoma koncertami, będzie miała ciąg dalszy; czekamy na naszych przyjaciół z Francji w przyszłym roku.