13 – 16.03.2016 Rekolekcje wielkopostne

16/03/2016, 00:00

W niedzielę 13 marca rozpoczynamy w naszej wspólnocie parafialnej rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy 16 marca. Poprowadzi je  ks. Marcin Sternal, wikariusz parafii św. Mikołaja w Brzegu.

PROGRAM REKOLEKCJI

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  13 marca 2016 r.

7:45 – Msza Święta z nauką dla wszystkich

9:30 – Msza Święta z nauką dla wszystkich

11:00 – Msza Święta – suma z nauką dla wszystkich

12:30 – Msza Święta z nauką dla dzieci

17:45 – Gorzkie Żale z nauką

18:30 – Msza Święta z nauką dla wszystkich

PONIEDZIAŁEK – 14 marca 2016 r.

9:00 – Msza Święta z nauką ogólną

16:00 – Msza Święta z nauką dla dzieci

17:00 – Msza Święta z nauką dla gimnazjalistów

18:30 – Msza Święta z nauką ogólną Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Cztery kroki do wiary! Czy faktycznie tylko tyle wystarczy? Czy tak jak życiem świata przyrody rz ądz ą pewne niezmienne prawa, tak istniej ą prawa duchowe, które kształtuj ą nasz stosunek do Boga? Czy ich odkrycie tych konkretnych czterech kroków wystarczy, abym głęboko przeżywał swoj ą wiarę?

Myślę, Bracie, Siostro, że i w Twoim sercu rodzą się takie pytania czytaj ąc hasło tegorocznych rekolekcji wielkopostnych, w których możemy, dzięki łasce Bożej, uczestniczyć. Przeżywać je będziemy w trwaj ącym Roku Miłosierdzia. I kiedy tak pomyślałem co takiego zrobił Bóg, że mówimy o nim że jest miłosierny, odkryłem, że przecież nie jest miłosierny dlatego, że nakarmił wszystkich ludzi na świecie, że każdemu dał dom, dobre warunki życia czy pracę. On jest miłosierny dlatego, i to jest największym darem Jego miłosierdzia, że dał nam Swojego Syna – Jezusa. I bardzo chciałbym, żeby tym duchowym owocem tegorocznych rekolekcji w Twoim sercu było dokładnie to samo, abyś otrzymał ten największy na świecie dar – samego Jezusa.

Dlatego zapraszam Cię, abyś już dziś zaplanował tak ten czas najbliższych trzech dni, aby znalazł się tam czas na uczestnictwo w naszych spotkaniach w kościele, przy Jezusie. Ale zapraszam Cię też, abyś każdego dnia skorzystał z przygotowanych materiałów, tak aby rekolekcje nie zamknęły się tylko w murach naszego kościoła, ale weszły do naszych domów i naszego życia. Może uda Ci się na ten czas wyłączyć telewizor, komputer, a może nawet telefon, odwołać niepotrzebne spotkania, czy próby zabicia czasu. Bóg dzisiaj chce mówić do Ciebie, a mówi w ciszy i bardzo bym chciał żebyś Go usłyszał, bo wiem, że i On tego bardzo pragnie! Pragnie spotkać Ciebie!

Pozdrawiam i zapraszam

Ks. Marcin Sternal