07.09.2013 Rajd rowerowy

07/09/2013, 00:00

W sobotę 7 września rano wyruszyliśmy w grupie uczniów, pod opieką pani katechetki Olgi Awakowicz oraz goszczącego w naszej parafii kleryka Piotra, na krótki rajd rowerowy po okolicznych miejscowościach. Słoneczna, wrześniowa pogoda sprzyjała podziwianiu piękna przyrody kończącego się już lata. Rajd był nie tylko dobrą okazją do aktywnego spędzenia czasu w towarzystwie koleżanek i kolegów ze szkoły, ale także do poznania osoby kleryka Piotra, który opowiedział nam o drodze swojego powołania.

Okiem ucznia

W dniu 7 września bieżącego roku wybraliśmy się na wycieczkę rowerową. Brało w niej udział ok. 20 osób- uczniowie oraz pani Olga Awakowicz, mąż pani Olgi, pani Sylwia, pan Sebastian oraz kleryk Piotr odbywający w naszej parafii praktyki. Wycieczka rozpoczęła się o godz. 9.00 i trwała do ok. godz. 11.30. Ruszyliśmy spod szkoły, potem jechaliśmy przez Ślężę (mijaliśmy zamek Topacz), a dalej przez Komorowice oraz kilka innych miejscowości. Rowery pędziły raz przez jezdnię, raz przez ubity piasek z kamieniami, a czasem nawet przez ziemię. Zbliżając się do dłuższego postoju, minęliśmy osiedle oraz dużo pól. Zatrzymaliśmy się przed bramą wjazdową do czyjejś ogromnej posesji. Zjedliśmy i napiliśmy się, po czym kleryk Piotr zaczął opowiadać, dlaczego chce zostać kapłanem i jak to się stało, że wybrał tę drogę. Jego historia była bardzo ciekawa. Potem zaczęliśmy wymieniać rzeczy, czynności, które czasem dają się we znaki księżom, a także w trakcie przygotowywania się do tej roli. Padały różne odpowiedzi, np. zapinanie sutanny albo nauka wszystkich pieśni i modlitw. Po tej dyskusji ruszyliśmy z powrotem pod szkołę.

Jak się okazało przy wspomnianym wcześniej przeze mnie osiedlu czekał nasz poprzedni nauczyciel religii, pan Łukasz Orda. Dołączył do naszej wycieczki, dając nam wcześniej wodę oraz batoniki. Ruszyliśmy z powrotem pod szkołę. Po drodze odwieźliśmy kilkoro dzieci do domów. Pod szkołę dotarliśmy cali i zdrowi. To była niezapomniana wycieczka, czekamy na następną, by jak najszybciej znów spędzić razem czas!

Oliwia Wacław Vb