06 – 08.12.2013 Rekolekcje dla młodzieży na Górze św. Anny

Relacja
  • Rozpoczęcie:
    06/12/2013, 00:00
 
 
 

  W dniach od 6 do 8 grudnia kilkudziesięcioosobowa grupa młodzieży z naszej parafii wzięła udział, jak co roku, w rekolekcjach na Górze św. Anny. Nauki poprowadziła wspólnota Agaliasis z Wrocławia. Podczas rekolekcji młodzi ludzie mieli możliwość zbliżenia się do Boga poprzez modlitwę, śpiew, prezentacje multimedialne oraz świadectwa. Młodzi głębiej poznawali Słowo Boże, realizując temat rekolekcji, który w tym roku wyrażony był w haśle: "Biblia – Twój kompas na życie".

 

Okiem uczestników

  W tym roku po raz pierwszy byłam na Górze Św. Anny. Wyjechaliśmy w piątek po południu, a wróciliśmy w niedzielę. Bardzo mi się tam podobało. Każdego dnia była nauka prowadzona przez członków Wspólnoty Agalliasis, spotkania w grupach i Msze Święte. Podczas wieczoru ewangelizacyjnego i nabożeństwa pokutnego każdy mógł się wyspowiadać, a była to bardzo głęboka rozmowa, która wielu z nas mocno poruszyła. Uczestnicy rekolekcji w niedzielę mogli wygłosić swoje świadectwo wiary. Wielu młodych ludzi opowiedziało o tym, jak doświadcza obecności Pana Boga w swoim życiu, jak się ono zmieniło.

  W przyszłym roku jeszcze raz chciałabym pojechać na takie rekolekcje.

Magda Cichy

 

  Góra Św. Anny jest miejscem bardzo spokojnym i duchowym. Szczerze powiedziawszy, gdy tam przyjechałam nie bardzo mi się to miejsce podobało. Cały czas się modliliśmy i nie mieliśmy dla siebie wolnego czasu. Jednak w sobotę wieczorem stało się coś niezwykłego, a mianowicie odbyło się spotkanie ewangelizacyjne, na którym była pantomima, a prowadzący opowiadali o swoich przeżyciach itp. To wszystko do mnie bardzo przemówiło. Mogę też polecić wszystkim tamtejszą spowiedź. Księża nie lekceważą spowiadających się ludzi. Miałam tam naprawdę szczerą  spowiedź. Osobiście tak mnie poruszyła, że prawie się popłakałam. Polecam wszystkim te rekolekcje. Sama mam zamiar odwiedzić to miejsce jeszcze raz.

  Kasia Gwizdowska

 

P1140838

P1140848

P1140907

P1140924

 

P1140903

P1140841

P1140254