06.01.2018 Koncert kolęd

06/01/2018, 00:00

W sobotę 6 stycznia w uroczystość Objawienia Pańskiego (Święto Trzech Króli) mieliśmy okazję wysłuchać koncertu kolęd w wykonaniu połączonych chórów: chóru Misericordia ze Świdnicy, naszego parafialnego chóru Sanctus Andreus oraz muzyków z Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Usłyszeliśmy wiele tradycyjnych kolęd w nowych aranżacjach, a także utwory z różnych stron świata. Koncert, który jest już tradycją w naszym kościele, cieszy się dużą popularnością wśród parafian, którzy, jak zawsze, licznie wypełnili wnętrze świątyni, by poprzez muzykę przeżyć po raz kolejny radość Bożego Narodzenia.

Tego samego dnia wieczorem chóry zaśpiewały jeszcze jeden koncert – w Świdnicy, w kościele pw. Bożego Miłosierdzia. Koncert w świdnickiej parafii zaszczycił swoją obecnością, jak zawsze, ks. biskup Ignacy Dec, ordynariusz diecezji świdnickiej.