01.-25.09.2013 Praktyka kleryka Piotra w naszej parafii

01/09/2013, 00:00

We wrześniu praktykę w naszej parafii odbywał kleryk Metropolitarnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu Piotr Lech. Piotr pochodzi z małej górskiej miejscowości Pisary, położonej  blisko granicy z Czechami, należy do parafii p.w. św. Anny w Boboszowie.  Ukończył Liceum Katolickie w Henrykowie, po którym zdecydował się wstąpić na drogę kapłaństwa. Po dwóch latach przerwał studia w seminarium, by podjąć naukę na kierunku filologii germańskiej. Głos powołania kazał mu jednak powrócić na studia w  Wyższym Seminarium Duchownym, gdzie została mu powierzona funkcja ceremoniarza. Obecnie rozpoczyna V rok nauki, a święcenia kapłańskie ma nadzieję otrzymać w 2015 roku.

Podczas praktyki w naszej parafii, oprócz posługi przy ołtarzu, pracy w kancelarii, prowadził też zajęcia w szkole ucząc gimnazjalistów, a także dzieci w szkole podstawowej.

Dziękujemy klerykowi Piotrowi za te kilka tygodni spędzonych w naszej wspólnocie parafialnej, za jego pracę i życzliwość. Niech Pan wspiera go swoim błogosławieństem na dalszej drodze powołania.

Okiem ucznia

Spotkanie z klerykiem

W piątek 20.09.2013r. do naszej klasy na lekcję religii został zaproszony gość celem opowiedzenia nam wielu ciekawych rzeczy ze swojego życia.

Jedną z wielu interesujących ciekawostek była jego opowieść o swoich przeżyciach z najmłodszych lat.

Będąc dzieckiem, podczas Komunii Świętej gość nasz usłyszał, iż ma predyspozycje na to aby zostać księdzem. Wtedy nie zdawał sobie sprawy, że to naprawdę kiedyś nastąpi.

Z biegiem lat okazało się, że poczuł powołanie .

Postanowił oddać swoje życie Bogu i zostać księdzem. Aby tego dokonać musiał poświęcić wiele godzin i lat na przygotowania oraz naukę w Seminarium.

Pod koniec zajęć zadawaliśmy naszemu gościowi pytania dotyczące Boga i Jego Syna Jezusa Chrystusa.

Otrzymaliśmy wyczerpujące i obrazowe odpowiedzi, za które jesteśmy bardzo wdzięczni.

Mamy nadzieję, iż w niedługim czasie będziemy mogli znowu zaprosić równie wartościowe osoby.

Janek Mączyński

PODZIĘKOWANIA

Wdzięczny Panu Bogu za dar kroczenia drogą powołania pragnę z całego serca podziękować Ks. Mirosławowi Dziegińskiemu, proboszczowi parafii p.w. św. Andrzeja Apostoła w Bielanach Wrocławskich, gdzie odbywałem praktykę akolicką. Dziękuję za dobre słowo, przykład wiary i wszelaką życzliwość. Pokazał mi ksiądz, jak ważny jest drugi człowiek, jak poświęcić dla niego czas i jak mu służyć. Od tej pory będę starał się jeszcze bardziej uczyć się tej wrażliwości i otwartości na innych.

Pragnę podziękować także p. Oldze Awakowicz za otwartość, życzliwość i pomoc w szkole i na co dzień. Dziękuję również Grzegorzowi Grabcowi za pokrzepiające słowo i serdeczność.

W końcu dziękuję Wam wszystkim, dzięki którym czułem się tutaj jak w domu. Nie sposób Was tutaj wszystkich wymienić – dziękuję!!! Niech dobry Bóg Wam błogosławi każdego dnia. Szczęść Boże!

Piotr Lech

Alumn V roku MWSD