Audiencja generalna 21.01.2015

 
 
 

Podczas audiencji generalnej papież Franciszek wspomina swoją, właśnie zakończoną, podróż apostolską do Azji. Podczas tej pielgrzymki Ojciec Święty odwiedził Sri Lankę i Filipiny, kraje, które dają silny przykład wiary w Chrystusa, a jej celem było umocnienie w wierze, zachęcanie do pokoju i jedności, wspomina papież.

Podczas pobytu w Sri Lance papież kanonizował misjonarza św. Józefa Vaza, który był wzorem świętości i miłości bliźniego służąc w czasach prześladowań katolików, pomagając potrzebującym.

Ojciec św. wspomina tez swoje spotkanie z władzami kraju, podczas którego nawoływał do dialogu, a także z przedstawicielami różnych religii okazując swoje wsparcie dla współpracy wyznawców różnych tradycji religijnych. Ważnym punktem pobytu w Sri Lance była wizyta w sanktuarium Matki Bożej w Madhu, gdzie modlił się o pokój i jedność.

Kolejnym punktem podróży apostolskiej Franciszka była wizyta na Filipinach, gdzie papież odwiedził mieszkańców , którzy ucierpieli w wyniku tajfunu Yolanda, spotkał się z młodzieżą i rodzinami, podkreślając jak wielkie znaczenie ma ochrona rodziny, która ma wielkie znaczenie w Bożym planie. Ojciec Święty wspomina swoje spotkanie z młodzieżą, podczas którego mógł wysłuchać ich "nadziei i trosk". Podkreślał, jak ważna jest troska o ubogich, odrzucenie korupcji, która ich niszczy i okrada.

Na koniec Ojciec Święty prosił raz jeszcze Boga o błogosławieństwo dla tych krajów, dziękując za szczęśliwie odbytą wizytę.