20.12.2013 Zakończenie Rorat

20/12/2013, 00:00

20 grudnia zakończyły się w naszej parafii trwające przez cały grudzień Roraty. Dzieci, które licznie uczestniczyły w codziennych Mszach św. przygotowujących do Świąt Bożego Narodzenia, podczas ostatniej z nich otrzymały piękny prezent: list od papieża Franciszka. Ojciec Święty dziękuje dzieciom za trud, który podjęły przychodząc na Roraty, a także wyraża radość z tego, że poznając każdego dnia świętych, którzy szli "ubogą drogą",  pamiętały o najuboższych składając codziennie drobną ofiarę na pomoc potrzebującym.

Poniżej treść listu Ojca Świętego Franciszka skierowanego do dzieci uczestniczących w Roratach:

Watykan,12 grudnia 2013 roku

Kochani chłopcy i dziewczęta!

Drodzy uczestnicy rorat „uBoga droga”!

Z radością dowiedziałem się, że dzieci w Polsce przez cały Adwent przychodziły na Msze święte roratnie odprawiane ku czci Najświętszej Maryi Panny. Bardzo mnie to cieszy. Niektórzy z was wstawali wcześnie rano, by zdążyć na spotkanie z Jezusem, kiedy było jeszcze ciemno. Inni biegli do kościoła po wyczerpujących lekcjach. Wiem, że były Was setki tysięcy. Każdego z Was pozdrawiam i dziękuję za miłość, jaką okazaliście w ten sposób Jezusowi.

Wiem też, że Wasze tegoroczne Roraty nosiły nazwę „uBoga droga”. Każdego dnia wspominaliście świętego, który opiekował się biednymi. Nie tylko poznaliście ich piękne życie, ale poszliście też ich śladami. Codziennie przynosiliście do kościoła drobne pieniądze przeznaczone na pomoc chorym i biednym dzieciom. Powstanie z nich ogromne dobro. Bogu niech będą dzięki za Wasze dobre serce!

Dziękuję redakcji „Małego Gościa Niedzielnego” za przygotowanie Rorat o ludziach, którzy swoje skarby gromadzili w niebie. Pozdrawiam Waszych duszpasterzy, którzy zachęcali Was do codziennego udziału w Roratach. Jestem wdzięczny rodzicom, dziadkom i opiekunom, którzy razem z Wami szli „uBogą drogą”. Ucałujcie ich ode mnie.

Chodząc na Roraty, dobrze przygotowaliście się na Boże Narodzenie. Tym bardziej życzę Wam i Waszym rodzinom cudownych Świąt. Na chwałę małego Jezusa śpiewajcie kolędy, dużo rozmawiajcie z rodzicami i rodzeństwem, odwiedźcie chorych i biednych. Nie zapomnijcie też o mnie klęcząc przed żłóbkiem. Pomódlcie się za mnie, żebym dobrze służył Kościołowi. Z serca Wam błogosławię

Franciszek, papież