13.10.2013 XIII Dzień Papieski

13/10/2013, 00:00

13 października obchodziliśmy XIII Dzień Papieski, tym razem pod hasłem: "Jan Paweł II – Papież Dialogu." Z tej okazji dzieci z klas III z naszej parafii, z pomocą pani katechetki Olgi Awakowicz, przygotowały dwie inscenizacje, które przedstawiły podczas Mszy św. o godz. 12.30.

Pierwsza z nich, zatytułowana  " Sito Sokratesa," skłoniła widzów do refleksji nad wypowiadanym słowem, każąc zastanowić się nad tym, czy jest ono dobre, prawdziwe i konieczne,  nawiązując do starożytnej przypowieści greckiego filozofa.

Druga scenka pt. "Wykrzyknik" zobrazowała nam, jak często zdania, które wypowiadamy do siebie przybierają formę poleceń, rozkazów, a jak rzadko są pytaniami, w których kryje się prawdziwe zainteresowanie drugą osobą.

Obie inscenizacje nawiązały do tematu tegorocznego Dnia Papieskiego, przypominając, że Jan Paweł II był człowiekiem, który zawsze i z każdym potrafił rozmawiać, szanując poglądy drugiej osoby.