11.01.2015 Projekcja filmu “Piękna droga”

11/01/2015, 00:00

W niedzielę, 11. stycznia 2015 r. odbyła się projekcja filmu pt. „Piękna droga”. Projekcja była propozycją dla wszystkich parafian w ramach „Budzenia Olbrzyma”, czyli odkrywania olbrzyma wiary, który drzemie w każdym z nas, w naszej wspólnocie parafialnej.

Film „Piękna droga” powstał z okazji 60-lecia powstania Ruchu Comunione e Liberazione (Komunia i Wyzwolenie). Nasi parafianie, którzy są członkami tej wspólnoty chcieli podzielić się z nami darem, który sami otrzymali poprzez charyzmat Sługi Bożego ks. Luigi Giussaniego. Sześćdziesiąt lat temu, jako młody kapłan ks. Giussani wszedł do jednego z mediolańskich liceów "z sercem nabrzmiałym od myśli, że Chrystus jest wszystkim dla życia człowieka". Film pokazuje co zrodziło się na świecie dzięki temu – od kazachskich stepów po nowojorskie drapacze chmur, od slumsów w Ugandzie po obwodnice Tajwanu, pokazuje, że Ruch to jest życie, to droga. Co więcej, piękna droga, ponieważ można ja przejść w towarzystwie Chrystusa. To jest właśnie wkład, który przy wszystkich swoich ograniczeniach i ubóstwie ruch CL ofiaruje światu. Wraz z pragnieniem przejścia tej drogi razem. Droga wspólnoty Komunia i Wyzwolenie to jedna z dróg prowadzących do Chrystusa, to jeden z charyzmatów.

Na zakończenie III Światowego Kongres Ruchów Kościelnych i Nowych Wspólnot, który odbył się w Rzymie od 20 do 22 listopada 2014 r., pod hasłem „Radość Ewangelii to radość misyjna”, papież Franciszek powiedział m.in. „zachowujcie świeżość charyzmatu, szanujcie wolność osób, zawsze dążcie do komunii” (Tekst oryginalny na: www.vatican.va). Z Bożą pomocą jest nam dane współdzielić to doświadczenie różnorodności charyzmatów wśród nas – w naszej parafii, w naszej jedności.

Zapraszamy na kolejne wydarzenia związane z „Budzeniem Olbrzyma”.

Miłosz Greszta