06.04.2014 Koncert wielkopostny “Kto szuka Cię”

06/04/2014, 00:00

W niedzielny wieczór 6 kwietnia mieliśmy okazję uczestniczyć w pięknym i uroczystym wydarzeniu, które miało miejsce w naszym kościele. Był to koncert pieśni pasyjnych zaśpiewany przez chór parafialny Sanctus Andreus pod dyrekcją Agnieszki Niezgody. Wykonane przez chórzystów utwory swoją treścią, ale i pięknem muzyki pozwoliły publiczności zagłębić się w tajemnicę Męki i Śmierci Jezusa; stały się okazją do wspólnej -chórzystów i publiczności – medytacji i modlitwy. Usłyszeliśmy nie tylko wielkie dzieła należące do kanonu muzyki pasyjnej, poprzedzone komentarzem pozwalającym lepiej zrozumieć ich przekaz, ale też piękne pieśni ku czci Maryi. Wzruszeni widzowie długo nagradzali chórzystów oraz Panią Dyrygent owacją na stojąco, wyrażając wdzięczność za przeżycia, których mogli doświadczyć podczas koncertu, ale także za ogrom pracy włożonej w przygotowania. Koncert był wyjątkową okazją do głębszego przeżycia czasu Wielkiego Postu i przygotowaniem do zbliżającego się Triduum Paschalnego.