06.01.2014 Koncert kolęd chóru Sanctus Andreus w naszym kościele

06/01/2014, 00:00

6 stycznia, w święto Trzech Króli, nasz parafialny chór Sanctus Andreus, pod dyrekcją Agnieszki Niezgody, tradycyjnie już, wykonał koncert kolęd. Chórzyści, wprowadzeni przez dzieci przebrane za królów: Kacpra, Melchiora i Baltazara, zaśpiewali kilka znanych polskich utworów, a także kolędy w języku czeskim, rumuńskim i ukraińskim, co było ciekawym urozmaiceniem tegorocznego koncertu. W krótkich przerwach pomiędzy kolędami, zgromadzona bardzo licznie publiczność, mogła wysłuchać interesującego komentarza dotyczącego historii kolędowania, tradycji  z nim związanych, kultywowanych w różnych krajach europejskich. Koncert nie mógł odbyć się bez łączącej wiele krajów i języków kolędy "Cicha noc", którą chórzyści zaśpiewali przy udziale ks. proboszcza, a wykonana wspólnie przez chór i publiczność kolęda "Wśród nocnej ciszy" była pięknym zakończeniem świątecznego koncertowania.