01, 02.11.2015 Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny

01/11/2015, 00:00

1 listopada Kościół katolicki obchodzi uroczystość Wszystkich Świętych. To radosne święto, w którym wspominamy tych, którzy osiągnęli już niebo; świętych znanych i anonimowych. Jest to również dzień, który przypomina wszystkim wierzącym o ich powołaniu do świętości.

2 listopada obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny, w którym pamiętamy o tych, którzy już odeszli, ofiarowując za nich naszą modlitwę, odwiedzając groby, zapalając znicze.

Te dwa listopadowe dni, bardzo żywe w polskiej tradycji, przypominają o tym, że wszyscy: święci w niebie, pokutujący w czyśćcu i żyjący na ziemi, stanowimy wspólnotę Kościoła, w której dokonuje się ciągła wymiana dóbr duchowych i wyraża się prawda o świętych obcowaniu.

Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny  w naszej wspólnocie parafialnej

1 listopada

Msze św. o  godz. 7.45, 9.30, 11.00, 18.30 w kościele, o godz. 13.00 na cmentarzu przy ul. Kwiatowej. Po Mszy św. procesja, modlitwy i poświęcenie grobów. O godz. 16.00 poświęcenie grobów i modlitwa na cmentarzu przy kościele.

2 listopada

Msze św. o godz. 7.45, o godz. 15.00 na cmentarzu przy ul. Kwiatowej oraz Msza św. wieczorna o 18.30.