List do Rodziców i Dzieci przygotowujących się do uroczystości Pierwszej Komunii św., która była zaplanowana na 17 maja 2020r.

                                                                                                 Bielany Wr. 24.04.2020r.

Chrystus zmartwychwstał. Prawdziwie  zmartwychwstał. Alleluja!

Najpierw bardzo serdecznie chciałem Was pozdrowić i zapewnić, że modlę się  za Was i wiem, że jest w Was wielkie pragnienie, aby  jak najszybciej przyjąć Pana Jezusa do swojego serca w Komunii Św.

Wiecie już,  że pandemia, która opanowała cały świat i naszą Ojczyznę również, spowodowała, że musimy być odizolowani na pewien czas, pozostając w swoich domach i bardzo ograniczać kontakty z innymi dla dobra naszego zdrowia i życia. Jako ksiądz, wasz proboszcz, też bardzo cierpię, z tego powodu, że Was nie ma w kościele i jest on pusty. Modlę się każdego dnia podczas Mszy św. i na różańcu wieczorem,  aby jak najszybciej ustała  epidemia i żebyście wróciły do szkoły, do swoich kolegów i koleżanek i do kościoła. Tęsknie i chciałbym  aby jak najszybciej nasz kościół, który w tym roku obchodzi 500-lecie istnienia, wypełnił się wiernymi, abyśmy  się zobaczyli, ucieszyli się sobą i zabrzmiała modlitwa dziękczynienia i piękny śpiew nas wszystkich.                                                                       

Proszę Was, kochane dzieci, abyście pozaliczały wszystkie modlitwy u swoich Rodziców i niech Wam podpiszą w zeszytach, co  jest równoznaczne jak byście zdały u pani katechetki czy u księdza. Teraz w miesiącu maju proszę uczcie się pieśni, które pani katechetka już Wam wysłała, a  pozostałe pieśni nagram i prześlę, abyście się osłuchały z melodią i nauczyły.                                                                                             Jeżeli chodzi o datę, kiedy miałaby się odbyć pierwsza Wasza Komunia Św. to trudno jeszcze do końca ustalić, gdyż sytuacja jest dynamiczna.  Proponuję, jeśli dzieci zaraz po 24 maja wrócą do szkoły i  zostaną zniesione ograniczenia dotyczące ilości osób przebywających jednocześnie w kościele, to Komunia Św. mogłaby się odbyć jeszcze przed wakacjami  w dniu 28.06.2020 a jeżeli nie w czerwcu to dopiero 04 października br. gdyż  na  wrzesień większość parafii przeniosła  I Komunię Św. i już są porezerwowane miejsca w restauracjach. Ale ostatecznie podejmiemy decyzję wspólnie z Rodzicami i Panią Katechetką gdy się spotkamy zaraz gdy dzieci wrócą do szkoły.                                                                                                                                Kochane dzieci proszę Was abyście starały się cierpliwe znosić wszelkie trudności związane z ograniczeniami, słuchały Waszych Rodziców, którzy bardzo Was kochają i troszczą się o Was i abyście się codziennie modliły, a w niedzielę uczestniczyły we Mszy Św. przez radio, telewizję czy internet tak, jak byście były w kościele. Czyli kiedy trzeba uklękną to klękały w swoich domach itd. Niech Wasz „pacierz” czyli modlitwa poranna i wieczorna będzie staranna i dłuższa, aby podobała się Panu Bogu kiedy z Nim rozmawiacie w Waszych domach, które są świątyniami. A w miesiącu maju, który już za kilka dni,  proszę Was każdego dnia odmówcie Litanię Loretańską do Najświętszej Maryi Panny (str. 280 w waszych książeczkach, które już otrzymałyście).                                                                         

 Jeszcze raz zapewniam Was i Waszych Rodziców, że modlę się za Was, błogosławię Wam i czekam na Was.

                                                                                 Ks. Mirosław Dziegiński, wasz proboszcz