Ogłoszenia Duszpasterskie VI Niedziela Zwykła, 11 lutego 2018 r.

 1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości. Wszystkich, którym leży na sercu sprawa trzeźwości zachęcamy do abstynencji oraz modlitwy o trzeźwość w rodzinach.
  Msze św. o 7:45, 9:30, 11:00, 12:30 i 18:30. Na mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do Sakramentu Pierwszej Komunii św.
  Dzieci odnowią sakramentalne przyrzeczenia Chrztu św. i zapalą świecę chrzcielną.

 1. Msze św. w dni powszednie wg stałego porządku: wtorek i czwartek o godz. 7:45,
  w poniedziałek, piątek i sobotę o godz. 18:30.

 1. W środę – Popielec. Msze św. w tym dniu będą odprawione o godz.: 7:45, 17:00 i 18:30. Na każdej Mszy św. poświecenie popiołu i posypanie głów.

 1. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz post ilościowy. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast post ilościowy obowiązuje tych wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-go. Rodzice powinni zatroszczyć się, aby również dzieci zostały wprowadzone w autentycznego ducha pokuty.

 1. Nabożeństwa Wielkiego Postu:

 • Droga Krzyżowa – piątek, godz. 17:45,

 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – niedziela, godz. 17:45.

Za odprawienie Drogi Krzyżowej i udział w Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 1. W piątek 16 lutego po Mszy św. o godz. 18.30 wspólnota modlitewna zaprasza wszystkich parafian na konferencję pt. „Duch Święty w listach świętego Pawła”.
  Wygłosi ją znany w naszej parafii (z pielgrzymki do Ziemi Świętej) biblista ks. Ryszard Kempiak SDB. Skorzystajmy z okazji, aby w Roku poświęconym Duchowi Świętemu lepiej Go poznać. Zaprośmy swoich znajomych. Spotkanie odbędzie się w domu parafialnym.

 1. Za tydzień w I niedzielę Wielkiego Postu na wieczornej Mszy św. zapraszamy do Budzenie Olbrzyma! Szczególnie młodzież ze szkół średnich przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania. Po Eucharystii spotkanie formacyjne dla nich w domu parafialnym.

 1. Wraz z dzisiejszą niedzielą kończę wizytę duszpasterską zwaną „kolędą”.
  Pragnę podziękować wszystkim parafianom za życzliwe przyjęcie i gościnę!
  Dziękuję za wszelkie ofiary złożone z racji kolędy na potrzeby parafii oraz te przekazane ministrantom. Jeżeli kogoś nie zastałem w domu w wyniku nieobecności spowodowanej wyjazdem lub z innego powodu to można zgłaszać uzupełnienia.
  Jest to okazja do spotkania kapłana z rodziną niekiedy jedynego w ciągu całego roku.

 1. W najbliższy czwartek kończy swoją praktykę duszpasterską w naszej Parafii
  kleryk Michał Zalot. Dziękujemy za każdy wyraz jego pomocy. Bylibyśmy bardzo radzi, gdyby ta praktyka przydała się Mu w drodze do kapłaństwa. W tej drodze towarzyszyć Mu będzie nasza serdeczna modlitwa.

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:
  śp. +Paweł Igieliński z ul. Dwa Światy oraz śp. +Krystyna Surma z ul. Dębowej.
  Módlmy się o wieczną radość dla nich – Dobry Jezu a nasz Panie…