II Niedziela Wielkiego Postu 25.02.2018r.

 1. Msze Święte: 7:45 , 9:30, 11:00, 12:30, 17:45 Gorzkie Żale i wieczorna msza św. o 18:30.

 2. Ta niedziela to dzień modlitwy, postu i solidarności z Misjonarzami. Hasło tego dnia: ” Uczniowie – misjonarze w mocy Ducha Świętego”. II niedziela Wielkiego Postu tradycyjnie już jest dniem, w którym – za zgodą Konferencji Episkopatu Polski we wszystkich kościołach naszego kraju – zbierane są do puszek ofiary przeznaczone pa pomoc polskim misjonarzom pracujących na wszystkich kontynentach. Dzieło Pomocy „Ad Gentes” wspiera wiele projektów ewangelizacyjnych, medycznych, edukacyjnych i charytatywnych w prawie 100 krajach świata. Dzięki ofiarom możliwe będzie budowanie w krajach misyjnych kościołów i kaplic, urządzanie i utrzymywanie przychodni medycznych, szkół i warsztatów. Będą dożywione głodujące dzieci.

 1. Msze św. w tygodniu wg stałego porządku. We wtorek i czwartek o godz. 7:45, w poniedziałek, środę, piątek i sobotę o godz. 18:30.

 1. Drogi Krzyżowe w każdy piątek o 17:45.

 2. Gorzkie Żale w niedzielę o 17:45.

 3. Zachęcam do udziału wiernych w Gorzkich Żalach i Drogach Krzyżowych. Do przestrzegania postów , ascezy i dzieł pokutnych.

 1. Rekolekcje wielkopostne zaplanowane są w tym roku od V Niedzieli Wielkiego Postu 18 marca Rekolekcje poprowadzi ks. Jarosław Banasiak kapłan diecezji gnieźnieńskiej.

 1. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Do południa odwiedzę chorych. Po południu od godz. 17.00 do 18.00 możliwość skorzystania ze spowiedzi św. Zachęcam do udziału we mszy św. o godz. 18.30 oraz przyjęcia Komunii św.

 1. W piątek 2 marca Godzina Uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem od godz,20.00 do 21.00. Zakończymy Apelem Jasnogórskim.

 1. W sobotę, pierwsza sobota miesiąca o godzinie 9:00 Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca NMP, zmiana tajemnic Różańca Świętego i adoracja Najświętszego Sakramentu.

 1. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania weźmie udział w rekolekcjach w tym tygodniu od 2 do 4 marca na Górze św. Anny. Przypominam o zapisywaniu się na wyjazd na rekolekcje. Zapraszam również młodzież starszą do udziału w tych rekolekcjach.

 2. Dziękujemy za ofiary złożone na sprzątanie, ogrzewanie kościoła i na remonty podejmowane w kościele i jego otoczeniu. Ofiary możemy składać na tacę w kopertach, bądź wpłacać na nasze konto parafialne, którego numer znajduje się na stronie internetowej naszej parafii.

 3. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp.+AnnaPiekut-Nakielska.
  Módlmy się o wieczną radość dla niej –
  Dobry Jezu a nasz Panie…

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę miłej niedzieli i owocnego w łaski całego tygodnia.