Ogłoszenia Duszpasterskie, I Niedziela Adwentu, 03 grudnia 2017 r.

 1. Dziś I niedziela Adwentu, która rozpoczyna nowy rok liturgiczny pod hasłem: „Duch, który umacnia miłość”. Msze św. o 7:45, 9:30, 11:00, 12:30 (msza dla dzieci) i 18:30.
  Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 19.30 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

 1. W dniu dzisiejszym na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie opłatków na stół wigilijny, które w tygodniu upoważnione osoby rozniosą do Waszych domów. Tym chlebem podzielimy się w Wigilię Bożego Narodzenia jako znak naszej miłości i pokoju.

 1. Okres Adwentu, który dzisiaj rozpoczynamy ma podwójny charakter. Jest najpierw czasem przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, a po drugie czasem, w którym nasza uwaga skierowana jest na oczekiwanie przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Wzorem tego świętego i radosnego oczekiwania ma być dla nas Matka Najświętsza. Nasze uczestnictwo we Mszy Św. roratnej niech będzie tego wyrazem.

 1. Od jutra aż do Bożego Narodzenia będą odprawiane w tygodniu Msze święte roratnie ku czci Matki Bożej, przewodniczki na drogach Adwentu. Msze św. będą w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18:00, a we wtorek i czwartek rano o godz. 6.30. Sobotnia Msza św. będzie odprawiana o godz. 18:30 jako niedzielna. Zapraszam aby jak najwięcej dzieci i młodzieży włączyło się w ten sposób do przygotowania na Uroczystość Bożego Narodzenia. Na roraty przychodzimy z lampionami!

 1. W środę 6 grudnia wspomnienie wielkiego dobrodzieja św. Mikołaja biskupa, natomiast w piątek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msza św. o 6.30 i 18:00.

 1. W najbliższy piątek młodzież naszej parafii wyjedzie na rekolekcje ewangelizacyjne do Góry św. Anny, aby pogłębić swoją wiarę i przygotować się do przyjęcia Ducha Świętego w Sakramencie Bierzmowania. Polecajmy w tym tygodniu w naszych modlitwach szczególnie młodych naszej parafii, o których jak mówił św. Jan Paweł II: „Wy jesteście nadzieją Kościoła! Wy jesteście moją nadzieją!”. Kto chciałby zapisać się jeszcze na rekolekcje to zapisy trwają do środy włącznie.

 1. Już są do nabycia świece Caritas jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Małe świece w cenie 6 zł, duże 14 zł. Środki uzyskane w ramach akcji przeznaczone są na organizację turnusów wakacyjnych w 2018 roku dla dzieci z mniej zamożnych rodzin.

 1. Za tydzień w niedzielę 10 grudnia spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Sakramentu I Komunii św. Na mszy św. o godz. 12.30 dzieci otrzymają poświęcony medalik Maryi Niepokalanej.

 1. Także za tydzień zbiórka do puszek na rzec pomocy materialnej dla naszych braci i sióstr żyjących na terenach za wschodnią granicą Rzeczypospolitej.

 

Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu swoje uroczystości rodzinne życzę zdrowia i wielu łask Bożych. Na cały tydzień pracy, obowiązków i nauki w szkole niech Wam Bóg błogosławi.