Ogłoszenia Duszpasterskie, XXXIV Niedziela, 26 listopada 2017 r. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

 1. Dziś w ostatnią niedzielę roku kościelnego przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Msze św. o 7:45, 9:30, 11:00, 12:30 (msza dla dzieci) i 18:30.
  O godz. 18:00 ostatnie w tym roku nabożeństwo za zmarłych polecanych
  w wypominkach. Na każdej Mszy św. ponowienie ubiegłorocznego aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana naszego życia.

 2. Msze św. w dni powszednie wg stałego porządku: wtorek i czwartek o godz. 7:45,
  w poniedziałek, środę, piątek i sobotę o godz. 18:30.

 1. Obowiązkowa zbiórka dla ministrantów i lektorów przed odpustem w środę 29 listopada, o godz. 19:15. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18:30.

 1. W czwartek, 30 listopada doroczna uroczystość odpustowa w naszej parafii ku czci św. Andrzeja Apostoła. Msza św. będzie odprawiona rano o godz. 07:45 i wieczorem o godz. 18:00 uroczysta suma odpustowa, której przewodniczyć będzie Ks. Wadim Szajkiewicz, posługujący w społeczności katolików w Moskwie, a Słowo Boże wygłosi Ks. dziekan kan. Ireneusz Alczyk z Tyńca Małego. Wraz z nim przybędzie do naszej parafii najstarsza w Polsce figura Matki Bożej Fatimskiej. W ten sposób chcemy zakończyć jubileuszowy rok Fatimski 100-lecia objawień. Proszę
  o przybycie 10 minut przed Mszą św., wtedy to powitamy Maryję. Po Mszy św. będzie można pozostać w kościele na indywidualną modlitwę przed cudowną figurą Pani Fatimskiej. O godz. 21:00 zakończymy nasze modlitwy Apelem Jasnogórskim. Figura Matki Bożej zostanie u nas do soboty.

 1. W środę możliwość spowiedzi św. przed odpustem od godz. 17:30 do 18:30. Zachęcam, aby zatroszczyć się o jak najlepsze przeżycie dnia odpustu, w sensie duchowym, a więc zaplanować wspomnianą spowiedź św., oraz przyjść do Kościoła na Mszę św. i przyjąć Komunię św., a wtedy zyskamy odpust zupełny dla nas samych. Kto może to proszę włączyć się także zewnętrznie w przygotowanie Kościoła do uroczystości (szczególnie chodzi o grabienie liści wokół świątyni).

 1. W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek do południa odwiedzę chorych. Po południu od godz. 17:30 do 18:30 możliwość skorzystania
  z sakramentu spowiedzi św., a o godz. 20:00 Godzina Uwielbienia.

 1. W sobotę czcimy Niepokalane Serce NMP. O godz. 8:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, następnie o 9:00 Msza św. ze zmianą tajemnic różańcowych.
  Na Mszy św. podziękujemy Pani Fatimskiej za nawiedzenie i Jej obecność w naszej parafii. Po Mszy pożegnamy Maryję.

 1. Przypominam, że spotkania formacyjne dla młodzieży szkół średnich, przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania odbywają się w każdą 1 i 3 niedzielę miesiąca o 19:30. Przypominam także, że trwają zapisy na rekolekcje ewangelizacyjne, które odbędą się od 8 do 10 grudnia na Górze św. Anny. Zaproszenie skierowane jest głównie dla młodzieży, która w tym roku rozpoczęła przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania, ale nie tylko! Zapraszam również młodzież starszą.