Pomagamy rodzinom z Aleppo

06/03/2017, 00:00

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję „Rodzina rodzinie – Bielany Wrocławskie dla Syrii”.

Dzięki waszym wpłatom udało się udzielić całościowego wsparcia rodzinie Mouny Abbouda Ashji (czwórka dzieci) oraz częściowo dołączyć do wsparcia dla rodziny Jackilna Sallouma Bolous (piątka dzieci). Obie rodziny mieszkają w syryjskim Aleppo. Są bardzo ubogie, a wskutek zaostrzonych walk w Aleppo ich problemy się pogłębiają. Wzrost cen żywności sprawia, że realnie grozi im głód. Potrzebują wsparcia finansowego, aby móc kupić jedzenie, opłacić koszty związane z wynajmem mieszkania czy dostępem do prądu z prywatnych generatorów. Dzięki Państwa hojności możliwe będzie udzielenie im pomocy.

Zachęcamy także wszystkich tych, którzy chcieliby dołączyć do naszej akcji, do dokonywania wpłat. Z wpłaconych przez państwa środków udzielimy dalszego wsparcia kolejnym rodzinom za pośrednictwem Caritas Polska.

RODZINA RODZINIE – POMÓŻMY RODZINOM W SYRII I LIBANIE

W tym czasie, gdy dochodzą do nas coraz bardziej niepokojące wieści o wydarzeniach w Syrii i na Biskim Wschodzie, wielu z nas zadaje sobie pytanie, w jaki sposób możemy pomóc mieszkającym tam ludziom. Ludziom, którzy w wyniku trwającej kolejny rok wojny często stracili cały swój dorobek i każdego dnia muszą walczyć o przetrwanie. Być może tylko nasza pomoc może ich uratować.

Co możemy zrobić?
Gorąco zachęcamy wszystkich do włączenia się wraz z naszą parafią w organizowaną przez Caritas Polska akcję pomocy "Rodzina rodzinie". W ramach tej akcji możemy udzielić finansowego wsparcia konkretnej, znanej z imienia rodzinie na terenach Syrii lub (także dotkniętego kryzysem) Libanu. Nawet niewielka suma może pomóc konkretnym osobom przetrwać czas wojny i niepokoju. Nie rozwiążemy w ten sposób źródeł konfliktu, ale zrobimy to, co w naszej mocy: pomożemy drugiemu człowiekowi ocalić życie jego i jego bliskich.

Jak mogę włączyć się w pomoc?
W pomoc można włączyć się na dwa sposoby: albo indywidualnie, wypełniając odpowiednią deklarację na stronie Caritas (http://rodzinarodzinie.caritas.pl), albo wspólnie z naszą parafią.
Jako wspólnota parafialna chcemy wspólnie wesprzeć potrzebujące rodziny.

Jeśli chcesz włączyć się w to wsparcie, wystarczy dokonać wpłaty na konto parafii (Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Andrzeja Apostoła, Bielany Wrocławskie, ul. Wrocławska 30a, nr rachunku 86 1240 1994 1111 0000 2497 5986), w tytule płatności wpisując "rodzina rodzinie" oraz podając charakter wpłaty (wpłata jednorazowa lub comiesięczna).

Jaką kwotę mogę przekazać?

Koszt miesięcznego wsparcia dla jednej rodziny to zwykle ok. kilkuset złotych. Nie musisz wpłacać całej tej sumy – na wsparcie dla jednej rodziny często składają się wpłaty kilku darczyńców. Możesz więc przekazać dowolną kwotę, jednorazowo lub co miesiąc: od 10 zł do… górna granica nie jest określona. Potrzebujących jest tak wielu, że z pewnością żadna kwota się nie zmarnuje.

Jak długo będę wpłacać środki?
Twoja wpłata może być jednorazowa – uzbierane w ten sposób do końca stycznia środki przekażemy na konto akcji Caritas. Podobnie postąpimy w każdym kolejnym miesiącu trwania akcji.
Możesz też zadeklarować regularną, comiesięczną pomoc przez okres 6 miesięcy. W tej sytuacji, dokonując wpłaty na konto parafii, zaznacz wyraźnie w tytule płatności "wpłata comiesięczna". Jeśli zdecydujesz się na regularne wpłaty, będziemy też wdzięczni za przesłanie takiej informacji emailem na adres maciejpichlak@gmail.com – ułatwi nam to koordynację pomocy. Regularne wpłaty to podstawowa forma wsparcia w ramach akcji Caritas, zachęcamy więc szczególnie do włączenia się w pomoc właśnie w tej formie. Nawet niewielka, jednak regularna pomoc może zdziałać najwięcej, daje bowiem oczekującym na wsparcie osobom poczucie stabilności i bezpieczeństwa.

Gdzie mogę dowiedzieć się więcej o akcji?
Więcej informacji można znaleźć na prowadzonej przez Caritas stronie samej akcji – http://rodzinarodzinie.caritas.pl/.
Informacji udziela także koordynator akcji w naszej parafii, Maciej Pichlak

Facebook;