Audiencja jubileuszowa 10.09.2016

epa04178614 Pope Francis waves as he arrives at the Sant' Ignazio di Loyola church in Rome, Italy, 24 April 2014. Pope Francis leads today a mass of thanksgiving for the canonization of Father Jose de Anchieta, a Jesuit of the '500 strongly linked to evangelization in Brazil.  EPA/ANGELO CARCONI 
Dostawca: PAP/EPA.
 
 
 
epa04178614 Pope Francis waves as he arrives at the Sant' Ignazio di Loyola church in Rome, Italy, 24 April 2014. Pope Francis leads today a mass of thanksgiving for the canonization of Father Jose de Anchieta, a Jesuit of the '500 strongly linked to evangelization in Brazil. EPA/ANGELO CARCONI Dostawca: PAP/EPA.

Ojciec Święty odnosi się do usłyszanego Listu św. Pawła, w którym mowa jest o odkupieniu. Papież przyznaje, że we współczesnym świecie słowo „odkupienie” nie jest często używane, ma ono jednak podstawowe znaczenie, ponieważ wskazuje na wyzwolenie, które daje nam Jezus przez swoją śmierć.

Współczesny człowiek nie chce słyszeć o wyzwoleniu za sprawą interwencji Boga, myśląc, że jest wolnym i może postępować tak, jak sam chce.

Jezus stając się jednym z nas, przyjmuje naszą ludzką kondycję. Przez swoją śmierć i zmartwychwstanie daje nam nowe życie, a wraz z nim przebaczenie, radość, miłość i pokój. W codziennym cierpieniu zawsze jesteśmy wyzwalani miłosierdziem Boga. Jego miłość jest bezgraniczna, całe nasze życie toczy się „pod spojrzeniem Boga”.